dodaj postać lista postaci wideo gra
 
idea aktualności regulamin zespół
1
2
3
4
5
6

Maciej Musiał o ks. Jerzym Popiełuszko

Wspomagał ludzi prześladowanych i skrzywdzonych. Bronił godności człowieka, prawdy i sprawiedliwości. Za to kochali go ludzie, ale nienawidziły też władze prl-u. Za to też został zamordowany. Dzięki niemu mogę teraz żyć w wolnej Polsce. Panie i Panowie, ks. Jerzy Popiełuszko, mój Polak Wszech Czasów.

Leszek Stanek o Witkacym

Według niego podstawową rolą sztuki, religii i filozofii było wywoływanie u odbiorcy- poczucia metafizycznej odrębności wobec reszty świata, wyjątkowości własnego istnienia i kontaktu z tajemnicą. Sięgał więc po "środki" które według niego dawały szanse na stworznie Czystej Formy. Niezwykła metafizyczna postać - Witkacy, mój Polak Wszech Czasów.

Berenika Górska o Kazimierzu Górskim

Co ja mam powiedzieć? Miałam szczęście wychowywać się z dziadkiem Kazikiem. Kazik był cudowną osobą. Był bardzo wrażliwym, fajnym człowiekiem. Kochał ludzi. Był bardzo wymagający - od siebie również. Kochał jeść buraki mojej Mamy. Kochał awanturkę. Awanturka to bryndza razem z sardynkami. Kochał piosenki Kazika. I tak na prawdę, był cudownym, fajnym człowiekiem. Kazimierz Górski, mój Polak Wszech Czasów

Jolanta Fajkowska o Eugeniuszu Kwiatkowskim

Przekonał rodaków, że Polska jest krajem morskim. To dzięki jego zaangażowaniu powstało miasto Gdynia największy port na Bałtyku. Jako polityk był skutecznym wizjonerem. Gdy był ministrem finansów ograniczył inflacje i uratował kraj przed bankructwem. Takich Polityków chcemy i dzisiaj. Eugeniusz Kwiatkowski, Polak Wszech Czasów.

Edyta Krzemień o Halinie Poświatowskiej

Urodziła się naznaczona piętnem śmiertelnej choroby. Żyła tylko 32 lata ale to wystarczyło, by udało się jej przeprowadzić niezwykłe studium kobiecej natury, z jednej strony pragnącej miłości z drugiej świadomej swego przemijania. Poetka młoda, ale niezwykłe dojrzała. Moja poetka Halina Poświatowska. Polka Wszech Czasów.

Andrzej Kopiczyński o Mikołaju Koperniku

Teoria Kopernika przezwyciężyła pogląd uznawany przez wieki za słuszny. Marcin Luter uznał ją za sprzeczną z Biblią zanim jeszcze papież zajął w tej sprawie stanowisko. Pogląd, że Ziemia nie jest nieruchomym centrum Wszechświata wywracał do góry nogami całą ówczesną wiedzę. A nikt nie dokonał w nauce większej rewolucji niż Mikołaj Kopernik, Polak Wszech Czasów.